Choď na obsah Choď na menu
 


Návštevná kniha

16. 2. 2009

Sem môžeš(te) umiestniť vlastné komentáre, pokiaľ ich nechceš(te) zaradiť do iných rubrík.

 

Komentáre

Pridať komentár

Prehľad komentárov

pre vas :)

(miška, 7. 9. 2013 15:34)

pozrite si toto pekné video :) povzbudzujúce :)
http://cestazivotom.eu/?p=1082

Prosba o pomoc

(mgr.JANA Šugárová, 14. 9. 2010 10:35)

Milí priatelia,

som absolventka Katolíckej Univerzity v Ružomberku, odbor učiteľstvo, kombinácia
Slovenský jazyk a Náboženská výchova pre ZŠ a SŠ. Mám tri roky praxe, naposledy som pracovala ako asistent učiteľa pre žiaka s poruchami učenia.

Hľadám prácu aj ako vychovávateľka, pedagogický pracovník vo výchovných a školských inštitúciach, alebo ako lektor, inštruktor v centre voľného času, kultúrny pracovník, referent v kultúrnych zariadeniach, pracovník v organizáciách, ktoré pracujú s deťmi , mládežou alebo dospelými. po vedomostnej a sociálnej stránke, sociálnej oblasti,
v neziskovej organizácii, v prospešných službách ,ktoré pomáhajú ľuďom.
Som ochotná rekvalifikovať sa.
Ak by ste o niečom vedeli, kde by som sa mohla uplatniť, dajte mi prosím vedieť. Budem vďačná za akúkoľvek pomoc a šancu realizovať sa.
Kontaktné údaje:
telefón 041/ 5983621 , 0902/ 810311
jozefrug@atlas.czS pozdravom
Jana Šugárová

Z dnešnej správý na TK KBS

(Karol Nagy, karolnagy7@gmail.com, 3. 3. 2009 21:32)

Iniciatíva „Gothenburgský postup“ spája rôzne kresťanské cirkvi
P:3, 03. 03. 2009 16:47, ZAH

Anglicko (3. marca, RV) – „Gothenburgský postup“ je názov ekumenickej iniciatívy, ktorá sa prostredníctvom rôznych kresťanských cirkví snaží podporovať dialóg medzi kľúčovými osobami zainteresovanými do obchodu so zbraňami. Ako sa k „odzbrojovacej“ iniciatíve vyjadril jej medzinárodný predseda a zároveň emeritný biskup Birminghamu Mons. William Kenney, „zbrane sú základnou príčinou násilnej smrti vo svete a preto je dôležité, aby sa touto situáciou zaoberali aj cirkvi.“ Ďalej pripomenul, že podľa OSN majú štáty právo brániť sa použitím zbraní, aj využívať zbrane v prípadoch zamedzenia trestných činov, ktoré ohrozujú život. Dodal však, že vo svete je príliš veľa zbraní a ich množstvo sa môže znížiť iba podporou dialógu medzi kompetentnými osobami, ktoré by sa mali zamyslieť nad tým, čo robia.

Dodajme, že organizácia vznikla v 90. rokov v Štokholme vďaka laikovi Petrovi Brunemu, ktorý sa obával nárastu obchodu so zbraňami. S organizáciou spolupracuje nielen Katolícka cirkev, ale aj Protestantská a Pravoslávna cirkev. „Gothenburgský postup“ má každoročne naplánované dve až tri konferencie na každom kontinente. V súčasnosti sa pripravuje konferencia v Kolumbii, ktorá bude v máji. Ďalšie sa pripravujú na roky 2010 – 2011 v Spojenom kráľovstve Veľkej Británie a Severného Írska.